Yeni Başvuru Ekleme

Yeni oluşturulmak istenen başvurular ÇEVRE YAZILIMI nda yer alan seçenekler sayesinde hızlı bir şekilde oluşturulmaktadır.

ÇEVRE YAZILIMI na girilmek istenen başvurular başvuru sayfasından girilebilir, yapılan başvuru doküman halinde sisteme yüklenebilir.

Başvuru Sorgulama

Tesislere ilişkin dokümanlar kontrol edilebilir, sisteme belgelerin eklenebilir ve arşivlenebilir, süreli ve süresiz başvurulargörüntülenebilir ve süreli başvuru ve dokümanların hatırlatmalar eklenebilir.

Başvuru Listesi ve Durumları

Tesislere ilişkin yapılan başvuruların takibi sistem sayesinde kolay bir şekilde görüntülenmekte, başvuru tarihleri, durumları hakkında bilgi ve detaylar yer almaktadır.

Danışman İşlemleri

Danışmanlık firması tarafından yeni danışman eklemek veya daha önce sistemde bulunan danışmanlara ilişkin belgeleri sistem üzerinden yükleyebilir, yeni danışman ekleyebilir.

Danışman firma tarafından sisteme yeni danışman eklenebilir, personelinin özlük bilgilerini, görevli olduğu tesis sayısını, kişilerin tecrübelerini ve bunlara ilişkin detaylar görülebilmektedir. Ayrıca danışmanları sistem üzerinden kontrolünü sağlayabilmektedir.

Danışman Firma; kendisine ait hesabından istediği danışmanı pasif hale getirerek danışmanlar arası tesisleri kolay bir şekilde değiştirebilir.

Tesis İşlemleri - Tesis Ekleme

İşletmelere ait iletişim bilgileri kolaylıkla eklenebilir, Tesisin çalışan bilgilerine ve çalışma şekline ilişkin belgeler sisteme girilebilir ve sistemden görüntülenebilir. Ayrıca Tesis yetkililerine ait iletişim bilgileri girilebilir ve kolaylıkla yeni kişiler eklenebilir. Danışman; istediği tesisle ilgili tüm bilgileri kolay bir şekilde görüntüleyebilir ve bilgilerini güncelleyebilir. Tesisle ilgili son durumu görüntüleyerek istediği zaman belge haline getirebilir.

Tesis İşlemleri - Sorgulama

Tesislerin tüm bilgileri bu ekranda görüntülenerek istenilen sayfalara erişim sağlanabilir.

Tesislere ilişkin yapılan başvuruların takibi sistem sayesinde kolay bir şekilde görüntülenmekte, başvuru tarihleri, durumları hakkında bilgi ve detaylar yer almaktadır.

Danışman firma sisteme yetkili olarak giriş yaptığında sistemde bulunan tüm tesisleri görebilir, sistem üzerinden tesisin bulunduğu yeri, tesislerle ilgilenen danışmanları sorgulatabilir ve sistem üzerinden görebilir.

Firmalara ait sözleşmeler bu sisteme doküman halinde yüklenebilir, başlangıç ve bitiş tarihleri görüntülenebilir. Sözleşme tarihinin bitiş süresi yaklaştığında hatırlatma ekranında görülebilir.

Tesis Detayları

İşletme yetkililerine ait bilgiler sisteme yüklenebilir, imza yetkisi olan yetkililere ait belgelerde bu sekmede yüklenebilir. Yetkililerle yapılacak olan görüşmeler eklenebilir ve görüşme takvimde görüntülenebilir.

Takvim Eklemeleri

Tesislere yapılacak olan ziyaretleri yeni takvim ekleme sayfasından eklenerek ziyarete ilişkin detaylar sisteme girileblir.

Takvim Görünümü

Tesis ziyareti planlarken her danışman için takvim penceresinde ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

ÇEVRE YAZILIMI ile tüm tesis ziyaretleri takvim üzerinde planlanabilir. Tesis ziyaretleri her bir danışman için ayrı olarak takvim üzerinden kolaylıkla düzenlenebilir. Takvim üzerinde tüm danışmanların hangi firmaya ne için gideceği ve ziyaret tipi hakkında bilgiler yer almaktadır.

Takvim Üzerinde Arama

Takvim üzerinden hızlı erişim sayesinde; firma adı, danışman adı veya ziyaret tipi girilerek kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Bakanlık Görünümünde Takvim ve Sorgulama

ÇEVRE YAZILIMI ile tüm tesis ziyaretleri takvim üzerinde planlanabilir. Tesis ziyaretleri her bir danışman için ayrı olarak takvim üzerinden kolaylıkla düzenlenebilir. Takvim üzerinde tüm danışmanların hangi firmaya ne için gideceği ve ziyaret tipi hakkında bilgiler yer almaktadır.

Hatırlatmalar ve Başvuru Takibi

Ana sayfa ekranında yer alan iş izleme ve kolay erişim sayesinde yetki sahibi olunan tüm tesislerin başvuruları ve hatırlatmaları kolaylıkla görülebilmektedir.

Sistem süreli olan dokümanların süresini hatırlatarak sürelerinin geçmesini önleyerek kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca yapılması gereken eğitimleri, görüşmeleri, belgeleri hatırlatarak bunlar hakkında detayları sunmaktadır.

Hatırlatmalar - Sorgulama

Ana sayfa ekranında yer alan iş izleme ve kolay erişim sayesinde yetki sahibi olunan tüm tesislerin başvuruları ve hatırlatmaları kolaylıkla görülebilmektedir.

Yeni Beyan Ekleme

Sistem ile mevzuat kapsamında yapılması gereken beyanlar tesis bilgileri seçilerek hangi beyanın yapılacağını ve durumu hakkında seçenekler yer almaktadır. Sisteme girilen beyanların durumları ve detayları kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

Beyanlar - Sorgulama

ÇEVRE YAZILIMI na girilmek istenen beyanlar beyan sayfasından girilebilir, yapılan beyan doküman halinde sisteme yüklenebilir.

Sistem İçi Mesajlaşma

Sistemde bulunan kişilerin kendi aralarında mesajlaşmasına imkanı sağlayarak istenilen dosyaların gönderimi sağlanmaktadır.

Sistem İşlem Geçmişi Kayıtları(Log)

Sistem geçmişi ile kullanıcıların sistem üzerinde neler eklediği ve giriş çıkış zamanları görüntülenebilmektedir. Ayrıca sisteme eklenen belgeler bu sayfadan görülebilmektedir

Kolay Çıktı Alma

ÇEVRE YAZILIMI ile Bakanlığa bildirilecek olan tüm tesis ziyaretlerinizi yapabilir ve ziyaret programına ilişkin çıktıları Pdf veya word çıktısı olarak alabilirsiniz.

Çoklu Veri Girişi - Esnek Formlar

Sistem üzerinde (örn: tesis iletişim bilgileri) eklerken kullandığınız form arayüzü giriş yapacağınız verilerin çoklu kullanımına olanak sağlar. Aynı kategoride birden fazla veri girişi yapabilirsiniz.

Tesis Personel Detayları Ekleme

Sistem üzerinde tesis ekleme işlemi yaparken sisteme ekleyeceğiniz tesisin çalışan bilgilerini ve sayısal verilerini de kaydedebilmenize olanak sağlar.

Tesis Yetkilsi Ekleme Detayları

Tesis için birden fazla yetkili ekleyebilir, iletişim bilgilerini vs. sisteme girebilirsiniz.

Yardım Kılavuzu

ÇEVRE YAZILIMI ilgili konularda kolaylık sağlamak ve bilgi alabilmek için kullanım kılavuzu ve yardım sayfası yer almaktadır.

Esnek Dosya Ekleme Sistemi

Sisteme yükleyeceğiniz dosya türlerini belirleyebilir, aynı anda birden fazla türde ve sayıda dosya yükleyebilirsiniz.(Örn: Yeni danışman eklenirken, danışmana ait dosya bilgileri)